Таїландський бокс муай тай (старша група)

 Тайський бокс або муай тай (з перекл.«поєдинок вільних» або «вільний бій») — повноконтактне єдиноборство, стародавнє бойове мистецтво Таїланду. Походить від бойового мистецтва муай боран та містить в основі ударну техніку руками і ногами.

Про групу

У тренуванні муай тай найбільшу увагу приділяють підготовці тіла. Оскільки історично це мистецтво було розроблене для підвищення рівня фізичного стану та витривалості, то і у сучасний режим тренування, незалежно від віку учня, включено багато елементів підготовки. Це загальна (ЗФП) та спеціальна (СФП) фізична підготовка.

ЗФП включає у себе різні загальнозміцнюючі вправи, що дозволяють в максимально короткі терміни підготувати тіло бійця для роботи в парі. Це біг, плавання, підтягування, віджимання та присідання.

Цих вправ достатньо для відмінного тренування основних груп м’язів: вони посилюють загальний тонус організму, розвивають легені, покращують роботу серця та нормалізують функції нервової системи.

Після того, як рівень загальної фізичної підготовки новачка приносить потрібний результат, а базові парні вправи освоєно, тренер приступає до спарингової техніки. Спаринги на тренуваннях Олександра проходять у безпечній формі, юні бійці не отримують травм та серйозних пошкоджень.

СФП спрямована, перш за все, на загартування та зміцнення ударних частин корпусу, спини і ніг, так як рівень жорсткості в поєдинках з тайського боксу часто досягає граничної позначки і без належної підготовки простій людині дуже важко буде зберегти здоров’я під час професійного бою. Найчастіше СФП проводиться в парах і виконується шляхом цільового обміну ударами різної сили.

Величезна увага в Муай тай приділяється так званому «протиударному загартуванню або набиванню гомілки». Тренер слідкує за тим, щоб учень дотримувався послідовності та поступового збільшення навантажень, при якому не буде нанесено шкоди здоров’ю. Новачкам рекомендується здійснювати поступові накочування дерев’яним калаталом по всій поверхні гомілки. Поступово, обкатування змінюються легкими постукуваннями. Так гомілка стає менш сприйнятлива до ударів, і навіть зіткнення «гомілка в гомілку» або «гомілка в коліно» не викликають особливо гострих відчуттів.

Додаткове обладнання для тренування

Як правило, у тренуванні муай тай робота йде з боксерським, тайським і краплевидним мішками, «лапами» і «падами» (також відомими як «тайські лапи»).

  1. «Лапи» — плоскі, негнучкі рукавички з ущільнювачем з боку долоні. Використовуються для напрацювання швидкості і точності при ударах руками.
  2. «Пади» або «тайські лапи» — на відміну від звичайних «лап», «пади» це чотирикутні плоскі подушки товщиною від 6 до 12 см., фіксуються на передпліччях тренера. Пади — один з найбільш ефективних тренувальних пристосувань для тайського боксу, так як дозволяє вести роботу руками, ліктями, колінами і ногами без обмежень в інтенсивності атаки, тому роботі з ними приділяється значна увага.
  3. Боксерський мішок середнього розміру — стандартний циліндричний снаряд завдовжки близько метра і вагою від 30 до 60 кг. Вага мішка варіюється в залежності від цілей: більш важкі снаряди використовують для розвитку сили удару, більш легкі — для відпрацювання комбінацій. На тренуваннях застосовується також аперкотний або горизонтальний мішок. Він є більш ефективним для відпрацювання ударів руками знизу (апперкотов) та колінами.
  4. Тайський мішок — для відпрацювання ударів ногами (лоу-кіків). Довжиною у 150-180 см, та вагою від 60 до 100 і вище він є найефективнішим знаряддям для роботи ногами. При цьому його важко розгойдати ударами, які до того ж ефективно поглинаються за рахунок деформації по всьому об’єму.
  5. Краплевидний мішок (більш відомий як груша) – для відпрацювання ударів колінами, може використовуватись для відпрацювання кругових ударів руками (хукі, апперкоти). Вага каплевидного мішка часто перевищує вагу стандартного боксерського мішка, а форма зміщує центр ваги вниз. Тому цей мішок більш жорсткий, одночасно з відпрацюванням техніки відбувається зміцнення («набивка») колін та інших ударних поверхонь

.

План тренування

 • Розминка
 • Вправи зі скакалкою
 • Бій з тінню
 • Тренування на спортивних снарядах
 • Робота на лапах
 • Відпрацювання техніки і тактики ударів з партнером
 • Силові вправи
 • Вправи на розтяжку і гнучкість

Поради щодо одягу для занять тайським боксом

Легкий не тісний одяг: шорти та футболка/майка, бажано з натуральних тканин. Взуття не потрібне.

Розклад занять

  Час відкриття Час закриття Тренер Місце проведення
Понеділок 19:00 21:00 Пацерук Олександр зал єдиноборств
Понеділок 07:00 08:00 Пацерук Олександр зал єдиноборств
Середа 19:00 21:00 Пацерук Олександр зал єдиноборств
Середа 07:00 08:00 Пацерук Олександр зал єдиноборств
П’ятниця 19:00 21:00 Пацерук Олександр зал єдиноборств
П’ятниця 14:47 08:00 Пацерук Олександр зал єдиноборств
Понеділок
19:00 - 21:00 - з Пацерук Олександр - at зал єдиноборств
07:00 - 08:00 - з Пацерук Олександр - at зал єдиноборств
Середа
19:00 - 21:00 - з Пацерук Олександр - at зал єдиноборств
07:00 - 08:00 - з Пацерук Олександр - at зал єдиноборств
П’ятниця
19:00 - 21:00 - з Пацерук Олександр - at зал єдиноборств
14:47 - 08:00 - з Пацерук Олександр - at зал єдиноборств
Замовити дзвінок
+
Чекаю дзвінка!